Ürün Listesi


Puzzle Yapbozlar 
 

Her yaşta insanın boş vakitlerinde severek yaptığı hobilerden biri olan yapboz, parçalar halindeki belirli bir görselin birleştirilmesidir. Puzzle olarak da adlandırılan yapbozların parça sayısı, renk farklılığı gibi farklı özellikleri zorluk derecesini belirler. Farklı yaş gruplarına hitap eden yapboz çeşitlerini, puzzle halılarını ve yapıştırıcılarını bulabilirsiniz.

Puzzle - Yapboz Fiyatları

Farklı zorluk seviyelerine sahip olan puzzle yapbozlar arasında, yetişkinlere de çocuklara da hitap eden ürünler bulunur. Görsel türü, malzemesi, parça sayısı ve kalitesi ile birlikte hitap ettiği yaş kesimi de yapbozun fiyatını etkiler. Küçük çocuklara uygun yapboz çeşitleri arasında 60 - 80 - 150 - 260 ve 500 parçalık ürünler bulunur. Çocuklara uygun kolay görsellerden üretilen bu ürünler, uygun fiyatlara sahiptir.

1000 parçalık yapbozlarda ise hem çocuklara hitap eden ürünler hem de yetişkinlere uygun ürünler mevcuttur. Yetişkinlere hitap eden ünlü ressamların tablolarının ve manzara resimlerinin bulunduğu kategoride renkli ve popüler temaları ile gençlere ve çocuklara hitap eden ürünler de uygun fiyatlarla sizlere sunulur.

1000 parçadan 5000 parçaya kadar çıkan yapbozlar ise düşük parçalı yapbozlara oranla daha yüksek fiyatlara sahiptir. 3D yapboz çeşitlerinde ise farklı modellerde ürünler bulunur. Farklı parça sayısına ve zorluk seviyesine sahip 3D yapbozlar, değişik bütçelere hitap eder. Puzzle aksesuarlarının da yer aldığı kategoride avantajlı fiyatlara sahip ürünleri inceleyebilirsiniz. Puzzle yapbozlar kategorisinde fiyat filtresini kullanarak bütçenize uygun ürünleri sıralayabilir, zevkinize uygun yapbozu seçebilirsiniz.

Puzzle Faydalı Mıdır?

Yapboz yetişkinlerin ve çocukların boş zamanlarını değerlendirmek için yaptığı bir hobi olsa da, beyin gelişimini çeşitli açılardan olumlu destekler ve problem çözme becerisini geliştirir. Farklı renklerde tek başına anlamsız olan yapboz parçalarını birleştirme ve bütünleştirme çabası, beyin kaslarını çalıştırır. Özellikle küçük yaşlardan itibaren yapboz yapan çocuklarda, parçaları birleştirmek ve sonuca ulaşmak pratik bir hale gelir. Aynı zamanda puzzle yapmak, yüksek oranda dikkat gerektiren bir uğraş olduğu için, puzzle yapma alışkanlığına sahip çocuklar daha çabuk konsantre olur.

Yetişkinlerin de severek yaptığı yapboz, beyni aktif tutan bir uğraştır. Düşünmeyi ve görsel hafızayı sürekli canlı tutar ve parçaları birleştirmeye çalışırken görsel hafıza aktif olarak kullanılır. Özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan alzheimer ve bunama gibi zihinsel hastalıklara karşı yapboz yapmak önlem niteliği taşır.

Zihin gelişiminin yanı sıra, parçaları birleştirmek keyifli bir uğraştır. Birçok karışık parçadan oluşan yapbozu tamamlayıp, anlamlı bir bütün oluşturmak kişiyi mutlu eder. Mutlu eden ve günlük yaşamın stresinden uzaklaştıran yapbozun faydalarından bir diğeri de, insanı rahatlatmasıdır.

Puzzle Yapboz Çeşitleri Nelerdir?

Farklı sayıda parçalardan oluşan yapbozlar temalarına göre çeşitlilik gösterir. Çocuklara hitap eden yapbozlar arasında yavru kedi, köpek gibi sevimli hayvan yapbozları ve çizgi film karakterlerine ait yapbozlar bulunur. Yetişkinlere hitap eden yapbozlar arasında ise manzara, hayvan, şehir, tarihi temalı ürünlere ulaşabilirsiniz. Fantastik karakterlere ve bilgisayar oyunu kahramanlarına ait yapbozlar ise özellikle gençlerin ilgisini çekecektir. Yunan mitolojisine ait resimler ve mitolojik yapbozlar ise farklı zevklere ve yaş gruplarına hitap eder.

3D puzzle çeşitlerinde ise Eyfel Kulesi, Khristova Kilisesi, Sultan Ahmet Camisi gibi ünlü yapıların ürünleri bulunur. Değişik ilgi alanlarına hitap eden 3D yapbozlar kalitesi, detaylı yapısı ve parça sayısı ile farklılık gösterir.

Puzzle çeşitleri arasında ünlü ressamların tabloları da bulunur. Osmanlı döneminde günlük yaşama ait portreler, kişi resimleri, manzaralar ve farklı kültürlere ait ünlü resimlerini tarihi puzzle yapbozlar kategorisinden temin edebilirsiniz. Dini puzzle çeşitlerinde ise İslam ve Hristiyanlık temalı ürünlere ulaşabilirsiniz.